Kurser Utrustning Tävlingar Riposten
FÖRENINGEN FÖR FÄKTKONSTENS FRÄMJANDE
KM Kontakt Start
KLUBBMÄSTERSKAP VÅREN 2017
UngdomsCupen våren 2017
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
9
10
11
12
12
12
12
12
12
12
  Hugo Wik
André Solehav
Ian Bäckström
Gustaf Falkner
Charlie Pousette
Leo Hellander
Eden Rose
Lo Björkbom
Viktor Soop
Ebba Eriksson
Hilma Eriksson
Vincent Ekman
Conrad Kautsky
Ludvig Dahlström
Caspian Forslind Collin
Alexander Bladh
Christian S.B.
Vera Momberg
Zikai Wang
24
22
16
19
19
0
12
14
0
0
0
10
8
8
8
0
0
0
0
19
24
22
19
14
16
8
0
12
10
8
0
0
0
0
8
0
0
0
24
19
19
14
16
22
8
12
8
10
8
0
0
0
0
0
8
8
8
67
65
57
52
49
38
28
26
20
20
16
10
8
8
8
8
8
8
8
JuniorCupen våren 2017
    FÄKTARE DAMER      
1
2
3
4
5
6
7
8
  Selma Abu Eid Tjulin
Elvira Mårtensson
Oliva Hedberg
Yrsa Björkbom
Liv Drougge
Cara Holt
Nicole Meurlinger
Ingrid Ekman
     
    FÄKTARE HERRAR      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
  Fabian Prestjan Fogelberg
Kasper Ulmanen
Jacob Runold
Herman Jibreus
Filip Schmekel
Philip Wallenius
Hugo Wik
André Solehav
Anton Billing
Frej Åkerström
Kaspar Franzén
     
VårCupen våren 2017
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Del. 5 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
  Grigori Beskin
Karl Harmenberg
Christian Gustavsson
Lars Lindblad
C-H Wendt
Maximilian Fagell
Janne Tivenius
Ben Wieder
Tor Forsse
Kurt Benkestock
Erik Strålin
Thomas Schöiler
Herman Jibreus
Philip Wallenius
Andrés Gomez
Sophie Harleem
Johan Ström
Elvira Mårtensson
Frej Åkerström
Anton Billing
Gunnar Gräsbeck
Bendict Chambers
Julia Lindgren
Filip Schmekel
Fabian Fogelberg
Kasper Ullman
Runa Achour
Jona Sandgren
Joakim Ramsberg
Selma
Rickard Ekman
Nils Jersild
Niklas Mårtensson
Max Körlinge
Karsten Kaping
Fredrik Marelius
Calle Wiman
Axel Scurotti
Axel Cervin
Greger Forslöv
Fredrik Säffholm
Sophie Engdahl
Bo Lindgren
32
21
19
-
14
-
4
14
26
8
-
4
4
4
-
8
-
14
8
4
-
14
8
8
-
-
-
4
4
-
-
4
8
-
-
8
-
-
8
-
-
-
-
32
26
14
19
14
8
8
21
8
4
8
14
4
8
8
-
14
-
-
4
-
4
-
4
4
-
4
4
-
4
-
4
-
8
8
-
-
-
-
-
-
-
-
32
-
14
26
-
19
21
-
-
14
8
-
14
8
8
-
-
-
8
8
-
-
-
-
8
14
4
-
8
-
4
-
-
-
-
-
8
4
-
-
4
-
-
26
32
14
8
21
14
8
-
-
4
14
8
4
4
8
14
8
8
4
4
19
-
8
4
4
-
4
4
-
4
4
-
-
-
-
-
-
4
-
8
-
4
4
  122
79
61
53
49
41
41
35
34
30
30
26
26
24
24
22
22
22
20
20
19
18
16
16
16
14
12
12
12
8
8
8
8
8
8
8
8
8
8
8
4
4
4
KLUBBMÄSTERSKAP HÖSTEN 2016
UngdomsCupen hösten 2016
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Resultat
1
2
3
4
4
5
6
7
7
8
8
9
10
10
10
  Andre Solehav
Hugo Wik
Ian Bäckström
Ebba Eriksson
Eden Rose Renda
Leo Helander
Alexander Suie
Leonard Bååth
Gustaf Falkner
Charlie Pousette
Joar Nordström
Lo Björkbom
Vincent Ekman
Ludvig Dahlström
Viktor Holt
24
22
19
8
10
19
16
14
-
12
-
-
8
8
8
24
22
20
18
16
.
.
.
14
.
12
10
.
.
.
48
44
39
26
26
19
16
14
14
12
12
10
8
8
8
JuniorCupen hösten 2016
    FÄKTARE      
1
2
3
4
5
6
  Jacob Runold
Fabian Prestjan Fogelbeg
Anton Billing
André Solehav
Runa Gordon Achour (bästa dam)
Hugo Wiik
     
Klubbmästerskap hösten 2016
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Del. 5 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
36
37
38
39
40
41
  Karl Harmenberg
Tor Forsse
Vincent Alston
Karsten Kaping
Max Körlinge
Christian Gustavsson
Lars Lindblad
Maximilian Fagell
Greger Forslöw
Måns Andersson
C-H Wendt
Kurt Benkestock
Thomas Schöiler
Andrés Gomez
Fabian Prestjan Fogelberg
Erik Bergdahl
Philip Wallenius
Jona Sandgren
Janne Tivenius
Rémy
Johan Ström
Henrik Hintze
Joakim Ramsberg
Elvira Mårtensson
Anton Billing
Selma Tjulin
Julia
Sophie Engdahl
André Solehav
Simon F
Filip Schmekel
Rikard Ekman
Herman Jibreus
Kasper Ulmanen
Arvid
Bo
Hillevi Robertsson
Peter
Rickard Ekman
Runa
25
-
13
19
22
15
11
10
12
-
6
4
-
-
-
-
5
8
17
-
9
1
7
-
-
-
-
-
1
1
3
1
1
2
-
-
-
-
-
-
25
17
-
12
15
22
11
-
10
-
9
8
6
13
5
19
1
4
-
-
-
3
-
-
1
7
-
-
-
2
-
-
-
-
-
-
1
1
1
-
17
25
19
15
-
-
22
-
-
-
-
13
11
-
9
-
10
4
-
-
-
8
-
12
7
-
5
6
3
-
-
2
-
-
-
-
-
-
-
-
19
11
25
12
13
10
7
22
9
15
5
4
6
8
3
-
2
1
-
17
-
1
-
-
1
1
1
-
1
-
-
-
1
-
1
1
-
-
-
-
25
19
10
17
11
9
12
15
8
22
13
-
5
-
4
-
2
3
-
-
7
-
6
-
1
1
-
-
1
1
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1
94
72
67
63
61
56
56
47
39
37
33
29
28
21
21
19
19
19
17
17
16
13
13
12
10
9
6
6
6
4
3
3
2
2
1
1
1
1
1
1
KLUBBMÄSTERSKAP VÅREN 2016
UngdomsCupen våren 2016
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
  Herman Jibréus
Leopold Germer
Ingrid Ekman
Charlie Pousette
Ian
Axel Cerin
Leonard
Hugo Wik
Olivia Hedberg
Leo
Lo
Cecilia
24
19
19
14
8
22
12
10
16
-
8
-
24
19
22
19
14
-
12
16
-
-
-
-
22
24
19
16
19
14
12
8
8
10
-
8
70
62
60
49
41
36
36
34
24
10
8
8
JuniorCupen damer våren 2016
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
  Elvira
Selma
Sophie
Alicia
Cara
Sophia
Julia
Anna
Lucille
22
-
18
15
10
12
-
-
-
-
22
15
12
-
-
18
-
10
22
18
15
10
8
6
-
12
-
22
15
18
12
10
8
-
-
-
66
55
51
39
28
26
18
12
10
JuniorCupen herrar våren 2016
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
16
17
18
19
20
21
22
  Frej
Henric
Jona
Fabian
Filip S
Kasper
Patrik
Erik
Philip W
Axel S
Hugo U
Anton
Herman
Leopold
Felix
Ulrik
Herminator
Leo
André
Axel C
David
Oskar
18
22
12
15
2
4
6
-
10
-
-
-
2
3
8
-
-
2
-
-
-
2
15
22
-
12
10
2
3
18
6
2
-
2
4
-
-
8
-
2
-
2
-
-
18
-
22
12
-
-
15
-
-
10
-
8
4
6
-
-
-
2
2
2
3
-
8
-
10
15
22
18
-
-
-
4
12
-
-
-
-
-
6
-
3
-
-
-
51
44
44
42
34
24
24
18
16
16
12
10
10
9
8
8
6
6
5
4
3
2
VårCupen 2016
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Del. 5 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
9
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
26
28
28
28
28
28
28
  Christian Gustavsson
Lars Lindblad
Måns Andersson
Tor Forsse
Benedict Chambers
Gunnar Gräsbeck
Andres Gomez
Maximilian Fagell
Janne Tivenius
Greger Forslöw
Erik Bergdahl
Johan Ström
Jona Sandgren
Thomas Schiöler
CH Wendt
Vincent Ahlston
Hugo
Éloi Crété
Anton Billing
Kurt Benkestock
Johan Skierus
Tomas Malluzzo
Hugo Uddströmmer
Adnane Achour
Remy Trottein
Nicklas Mårtensson
Fredrik Marelius
Adele Kastensson
Philip Wallenius
Alexandra Buess
Peter Franzen
Anton Toftner
Alexander Stolt
14
8
-
-
-
32
19
21
14
14
-
-
14
8
-
26
8
8
4
8
-
8
-
-
-
4
4
-
-
-
-
8
8
26
-
-
32
14
14
8
14
8
14
21
19
-
8
-
-
8
8
4
8
4
8
8
4
-
-
-
-
-
-
-
-
-
14
26
-
32
21
8
8
14
14
19
-
8
-
8
-
-
-
8
8
4
14
-
8
4
-
-
8
-
-
-
-
-
-
19
21
32
-
14
-
26
-
8
8
-
-
14
-
14
-
8
-
8
-
-
-
-
8
14
8
-
-
-
-
8
-
-
21
14
32
-
14
8
-
8
19
-
26
14
8
8
14
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
8
8
8
-
-
-
80
69
64
64
63
62
61
57
55
55
47
41
36
32
28
26
24
24
24
20
18
16
16
16
14
12
12
8
8
8
8
8
8
KLUBBMÄSTERSKAP HÖSTEN 2015
UngdomsCupen hösten 2015
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Resultat
1
2
3
4
5
5
5
6
7
8
9
10
11
11
11
11
11
12
12
  Filip Schmekel
Herman Jibréus
Ingrid Ekman
Charlie Posette
Axel Cerin
Leo H
Hugo Wik
Leonard
Leopold Germer
André Solehav
Ian
Olivia Hedberg
Yrsa Björkholm
Vincent Ekman
Ebba
Lo
Gustaf
Alexander
Ludvig D
24
22
14
16
19
12
19
8
0
10
8
0
10
10
10
10
0
8
8
22
24
19
14
19
16
0
12
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
24
19
14
12
0
10
19
10
22
10
10
16
0
0
0
0
10
0
0
70
65
47
42
38
38
38
30
22
20
18
16
10
10
10
10
10
8
8
JuniorCupen damer hösten 2015
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
  Sophie
Selma
Elvira
Alicia
Josefin
Cara
Sophia
Lucille
Julia L
Anna
22
18
0
12
0
8
10
0
15
0
18
0
0
15
22
10
8
0
0
12
18
15
22
8
12
0
0
10
0
0
0
18
22
0
0
10
8
12
0
0
58
51
44
35
34
28
26
22
15
12
JuniorCupen herrar hösten 2015
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
  Henric
Patrik
Jona
Erik
Felix
Fabian
Frej
Philip W
Kasper
Jacob Run
Hugo
Leo
Anton
Ulrik
Axel
Filip
David
Wille
0
10
3
12
6
0
8
0
0
22
18
0
2
0
2
2
0
2
18
0
22
8
12
15
0
10
4
0
0
2
3
6
2
0
0
0
18
22
15
0
10
0
12
8
4
0
0
2
2
0
2
3
2
0
22
10
0
18
0
12
6
8
15
0
0
4
0
0
0
0
0
0
58
42
40
38
28
27
26
26
23
22
18
8
7
6
6
5
2
2
KM seniorer hösten 2015
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Del. 5 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
  Tor
Maximilian
Christian
Andres
Måns
Erik B
Karl
Lars
Vincent
Rémy
Jakob Stymne
Greger
CH
Johan Ström
Gunnar Gräsbeck
Benedict
Max Körlinge
Hugo (FRA)
Kurt
Hugo (SWE)
Janne
Johanna
Olle Wikström
Jacob Runold
Tomas M
Nina
Gabriel
Thomas S
Peter
Adnane
Julia
Malin
Jona
Nicklas
Nina
Philip
11
22
0
19
0
25
15
17
0
13
5
6
12
8
4
9
10
0
0
3
0
0
7
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
10
19
22
17
25
0
13
11
8
12
0
0
15
9
0
0
7
6
0
5
0
0
0
0
0
0
0
4
2
0
3
0
0
0
0
1
25
13
22
12
17
0
9
11
19
0
15
8
6
0
0
0
0
7
4
0
0
10
0
0
0
5
0
0
0
1
0
3
2
0
0
0
25
12
22
19
0
17
13
10
0
6
7
11
0
5
15
9
0
0
8
0
0
0
0
0
3
0
4
0
0
2
0
0
0
1
0
0
25
12
22
19
0
17
13
10
0
6
7
11
0
5
15
9
0
0
8
0
0
0
0
0
3
0
4
0
0
2
0
0
0
1
0
0
80
79
79
77
57
53
50
49
44
43
35
34
33
26
25
18
17
13
12
11
10
10
7
5
5
5
4
4
3
3
3
3
2
1
1
1
KLUBBMÄSTERSKAP VÅREN 2015
UngdomsCupen våren 2015
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
23
12
13
14
15
16
  Kasper Ulmanen
Herman Jibréus
Leopold Germer
Hugo Ljungqvist
Filip Schmekel
Ingrid Ekman
Hugo Wik
Olivia Hedberg
Runa Achour
Frej Å
Axel Cerin
Salma Achour
Yrsa Björkholm
André Solehav
Alexander Stenberg
Liv Drougge
Christoffer Haldorsen
22
19
24
12

8
10
14

19


8
8
16

24
12

16
22
8

8
8
0
19
19



14

24
19
22
16
19
8
14

12



8
8


10

70
50
46
44
41
24
24
22
20
19
19
19
16
16
16
14
10
JuniorCupen damer våren 2015
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
9
9
11
11
12
14
14
15
16
17
  Hugo FRA
Jacob
Henric H
Hugo U SWE
Jona
Patrik
Kasper
Frej
Fabian Fog.
Ulrik
Anton
Felix
Arvid
Axel S
Philip W
Herman
Filip S
22
12
15
18

10


6
8
2
3
4
2


22
15
12

18
6

8
3
4
10


2
2

2
22
15
12
18

3
10
6
2
4
2
8
2
2
2

22
15
18
6
12

10
4
8
3
2


2
2
2
2
66
45
45
42
30
19
20
18
17
16
14
11
6
6
6
2
4
JuniorCupen herrar våren 2015
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Resultat
1
3
3
4
5
7
7
8
9
10
  Alina
Jenny H
Julia
Sophie Eng.
Ebba Nik.
Josefine
Elvira
Malin
Alina Gez.
Caroline
22
15
18
10
12
8


6
4
18


15


22



18
15

12


22

22
18
12
10

15



62
51
45
35
24
23
22
22
6
4
VårCupen seniorer våren 2015
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Del. 5 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
  Tor Forsse
Greger Forslöw
Christian Gustavsson
Robin Kase
Gunnar Gräsbeck
CH Wendt
Maximilian Fagell
Janne Tivenius
Erik Bergdal
Marco
Andres Gomez
Max Körlinge
Henrik Jarl
Joar Sundman
Kurt Benkestock
Thomas Schiöler
Jakob Stymmne
Patrik Merky
Benedict Chambers
Johan Skierus
Jakob Runold
Johan Ström
Lars Lindblad
Joar Sörman
Niclas Mårtensson
Vendela Runold
Hugo
Jakob
Sophie Haarlem
Fredrik Marelius
Bo Lindgren
Peter
14
19
21
32

14
26
8

8
8
8



14
14



8



8






32
19
26

14
8

14
14
8
8
8
14


8

21










8
8

32
26

21
14
19
8
14

14

8


8




8



14






8
21
14
8
14

19
8

32
8
8

14
26
8




8
8
8
14

4
4
4




4
14
21
26

32

14
14

14
8
8


8

8

19


8



8
8
8



99
85
81
67
60
60
56
50
46
44
32
32
28
26
24
22
22
21
19
16
16
16
14
14
12
12
12
8
8
8
8
4
KLUBBMÄSTERSKAP HÖSTEN 2014
Ungdomscupen hösten 2014
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

  Fabian Prostjan Fogelberg
Filip Schmekel
Herman Jibréus
Erik Strålin
André Solehav
Ingrid Ekman
Olivia Hedberg
Axel Cerin
Leopold Germer
Kasper Ulmanen
David Berggren
Jokob Löhr
Salma Gordon Achour
Runa Gordon Achour
Nicole Merlinger
Hugo Wik
Viktor Englund
Alexander Stenberg
Yrsa Björkholm
Hugo Magnusson
Christoffer Haldorsen
Hanna Marx
Jes Broomé
16
22
19
24
8
8
12
14

19

10










22
19
12
24
14
16
8
10


19
8


6
8

8
8
6
6
4
24
19
22

12
8
10

19



16
14
8







62
60
53
48
34
32
30
24
19
19
19
18
16
14
14
8
8
8
8
6
6
4
0
Juniorer damer hösten 2014
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
  Elvira
Josefine
Alina
Sophie
Caroline H
Julia L
Ebba
Frida
22
12
10
8
6
18
15
4
22
-
15
18
12
-
-
-
-
18
22
-
15
-
-
-
22
18
-
15
10
12
-
-
66
48
47
41
37
30
15
4
Juniorer herrar hösten 2014
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
  Hugo
Erik T
Jacob R
Jona S
Henric
Patrik T
Nils
Maximilian
Fabian F
Philip
Anton
Felix W
Axel
Ulrik D
Teo
15
18
12
-
10
8
6
22
-
-
3
-
4
-
-
22
-
15
12
18
10
6
-
8
2
1
3
-
-
4
18
12
-
22
-
15
10
-
6
8
2
4
3
-
-
15
22
18
8
10
-
12
-
4
2
3
-
-
6
-
55
52
45
42
38
33
28
22
18
12
8
7
7
6
4
Seniorer hösten 2014
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Del. 5 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
  Lars Lindblad
Janne Tivenius
Tor Forsse
Joar Sundman
Christian Gustavsson
C-H Wendt
Maximilian Fagell
Robin Kase
Joakim Ramsberg
Greger Forslöw
Gunnar Gräsbeck
Max Körlinge
Jakob Stymne
Erik Bergdal
Sophie Haarlem
Benedict Chambers
Andres Gomez
Elvira Mårtenson
Måns Andersson
Adnane Achour
Johan Ström
Marco
Patrik Merky
Peter F
Niklas Mårtensson
Emma Wenne
Erik Toscano
Kurt Benkestock
25
17
22
12
13
7
6
-
4
15
5
11
8
9
10
-
19
-
-
1
-
-
-
-
-
-
3
2
22
25
19
-
11
17
12
15
-
-
13
-
9
-
-
-
-
-
-
7
10
-
-
6
-
8
-
-
9
-
15
25
19
12
11
-
22
8
7
13
10
-
6
-
-
5
17
2
4
-
-
-
3
-
-
-
25
15
19
-
11
10
12
22
8
13
9
6
-
17
7
-
-
5
-
3
-
4
-
-
2
-
-
-
17
22
12
25
15
13
10
7
6
-
-
-
-
-
-
19
-
8
-
3
-
9
11
4
5
-
-
-
89
79
75
62
58
52
45
44
40
36
34
30
27
26
23
19
19
18
17
15
14
13
11
10
10
8
3
2
KLUBBMÄSTERSKAP VÅREN 2014
Ungdomscupen våren 2014
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Resultat
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
7.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
15.
15.
18.
18.
18.
  Teodor Silverhjelm
Sofie Engdahl
Erik Strålin
Frej Åkerström
Herman Jibreus
David Berggren
Hugo Wik
Olivia Hedberg
Andre Solehav
Fabian Fogelberg
Axel Cerin
Jacob Lindahl
Filip Schmekel
Ingrid Ekman
Salma Achour
Anna Neubuser
Yrsa Björkbom
Kaleb Marx
Nicole Meurlinger
Zico Vikström
24
22
19
14
19
12
8
10
8

8
16

6
8




24
22
19
16
12

8
8
8
19
10

14
6

8

6
6
6
24
19
22
16
14
19
12
10
8







8


72
63
60
46
45
31
28
28
24
19
18
16
14
12
8
8
8
6
6
6
Juniorer damer våren 2014
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
  Alina
Josefine
Julia A
Sophie
Elvira
Caroline
Jenny
Eva
Frida E
Ebba
Alicia
18

22
15

12

10


22
15
8
10
18
6
4
3
12

18
22
15






12
22
18

15


12



10
62
55
45
40
18
18
16
13
12
12
10
Juniorer herrar våren 2014
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
  Erik T
Hugo FRA
Jacob R
Henric
Jona
Vidar
Linus
Felix
Hugo SWE
Patrik T
Theo
Arvid
Anton
Fritiof
22
18
8
15


12
10
6


4

3
22
18
15
12
8
10


6


4

18
22


15
8
12
10




4


22
15
18
12



10
8


62
58
45
42
41
30
24
20
12
10
8
8
4
3
Seniorer våren 2014
    FÄKTARE Del. 1 Del. 2 Del. 3 Del. 4 Del. 5 Resultat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
  Christian Gustavsson
Karl Harmenberg
Robin Kase
Janne Tivenius
CH Wendt
Lars Lindblad
Benedict Chambers
Sophie Harleem
Raffaelio Marzani
Greger Forslöw
Max Körlinge
Minobe
Kurt Benkestock
Johan Ström
Joar Sundman
Maximilian Fagell
Johanna Bergdal
Gunnar Gräsbeck
Erik Bergdal
Andres Gomez
Patrik Merky
Tor Forsse
Erik Toscano
Emma Wenne
Adnane Achour
Peter
Kinka Barvestad
Joakim
Erik Bergdal
Adele Kastensson
Thomas Schiöler
Andreas Székely
26
32

8

19
14
14

8
8

8
8
21
14
8
8

14


8

4





4
4
21
8
26
32
14
8
14
4
14
19
8

4


4
8
14

8

8

8
4

8




14
14
21

8

19
8
26

8
32
8
14


8

14



8




8

8

26
14
8

32
21
8
14

14
14

8





8

19


8
8
8


8


14
21
26
32
14
14
14
19
8

8

8
8
8
8





8









87
81
81
72
68
62
61
55
48
41
38
32
32
30
29
26
24
22
22
22
19
16
16
16
16
8
8
8
8
8
4
4
Licens på SvFF

Regler pdf

Start
FÖRENINGEN FÖR FÄKTKONSTENS FRÄMJANDE
LÄNKAR
Trophée
des Pères

Challenge
Eugène Fillol

Event
Fäktning
Svenska
Förbundet